©2018 Body & Mind Cultivation Association

IWKA Türkiye

IWKA (Internal Wisdom and Knowledge Association / İçsel Olgunluk ve Beceri Derneği)

 

IWKA Wing Tjun, Çin Dövüş Sanatlarındaki FELSEFE, SAĞLIK ve DÖVÜŞ SANATI olarak geçen ÜÇ SINAVI kendisine temel olarak alan özgün bir Wing Tjun formudur. Bu üç boyutunun dengesini sağlamak çok önemlidir ve pek çok iyi bilinen Wing Chun dalında eksiktir.

IWKA Türkiye sayfamıza hoş geldiniz.

 

Bünyemizde, fitness’ı da kapsayan, öz savunma tekniklerinden faydalanan, öğrencinin genel sağlığını ve özgüvenini artıran disiplinleri barındırmaktayız. Organizasyonumuz Sifu Sergio Pascal Iadarola tarafından kurulmuş olan IWKA’yı (Internal Wisdom & Knowledge Association) temsil etmektedir. Hedefimiz, IWKA Wing Tjun eğitim programıyla ve yaklaşımıyla uyumlu bir Wing Tjun eğitimi vermenin yanı sıra beden, zihin ve enerjiyi geliştirmeye yönelik bir eğitim sunmaktır.

 

Kurumumuz, Wing Tjun ve Taiji sanatları vasıtasıyla Beden, Zihin ve Enerji gelişimini destekleyen, dünyanın önde gelen kuruluşlarından biridir. Dünya çapında 18’den fazla ülkede okulumuz bulunmaktadır. IWKA Wing Tjun, Çin Savaş Sanatlarının üç büyük değeri olan felsefe, sağlık ve savaş sanatlarını kendisine temel olarak alan özgün bir Wing Tjun sistemidir.

 

IWKA’nın kurucusu Sifu Sergio Pascal Iadarola, yoğun bir Çin Savaş Sanatları eğitiminden geçmiştir. 30 yıllık tecrübesi ile tarihe, felsefeye ve Çin Savaş Sanatları ilkelerine dair kapsamlı araştırmalarını, en güncel Batılı eğitim metotlarıyla birleştirmiştir.

 

Bunun yanı sıra, dünyanın birçok ülkesinde bulunan öğrencilerine inanılmaz derecede faydalı sonuçlar sağlayan IWKA, Çin’de ve Güneydoğu Asya’da bulunan çeşitli Wing Chun geleneklerine ait parçaları birleştirmek suretiyle bugüne kadarki en eksiksiz Wing Chun sistemidir.

 

IWKA’nın hedefi, bütün dünyada orijinaline uygun olan IWKA Wing Tjun sistemini, kurucularının günümüze kadar aktardıkları çizgi doğrultusunda aynen yaymaktır.

 

IWKA olarak üstün eğitim standartlarına önem veriyoruz. “Sırlarımız” yok ve eğitim programımızda, Wing Tjun Kung Fu öğretmek üzerine yapılanmış belirli bir formata sahip bir öğretim şekli sunuyoruz.

 

Bizim eğitimini verdiğimiz şekliyle Wing Tjun, bölgesel kas gücüne dayanmaması açısından diğer okulların ve ekollerin çoğundan farklılık gösteriyor. Daha güçlü ve/veya daha hızlı kişilerin saldırılarıyla başa çıkmak için kas gücünden yararlanmak yerine duyarlılık, ayak hâkimiyeti, biçim, kavram ve ilkelerden faydalanıyoruz.

 

Biz, gerçek anlamda sonsuz olasılıklarından dolayı Wing Tjun’un “yumuşak” yaklaşımından yanayız. IWKA, tendonlarınızı çalıştırmanız için eşsiz ve sistematik bir yöntem sunmaktadır. Güçlü tendonlar sadece daha uzun ve sağlıklı bir yaşamı desteklemez, aynı zamanda rakibinizden gelecek olan sert/güçlü kas gücüyle karşılaştığınızda kendinizi savunmanızda da büyük önem taşır. Güce karşı güç (yani, gücü etkisizleştirmek ve yönünü değiştirmek yerine direkt bloke etme yöntemi) rakibinizin daha güçlü olduğu durumlarda sizi sadece bir yere kadar götürür ve işe yaramaz. Oysaki yumuşak yaklaşım, üzerinde çalışılarak geliştirilebilir ve cüsse, güç, cinsiyet veya yaştan bağımsız olarak, bu yaklaşımı çalışan herkes bütün yaşamları boyunca bu yaklaşımın faydasını görür.

 

Bizim Wing Tjun anlayışımız, bu yumuşak yaklaşımından dolayı direkt ve “agresif” olmakla birlikte gerçek hayatta uygulandığında çarpıcı etkileri vardır. Dolayısıyla sloganımız “Az ama öz”dür.

 

IWKA Türkiye Ülke Direktörü olan Buğra Ünalmış, Wing Chun Kişisel Savunma Organizasyonu kurucularındandır. IWKA Türkiye ile ilgili tüm sorularınız için Sifu Buğra Ünalmış’la iletişime geçebilirsiniz.

 

IWKA Türkiye’ye üye olduğunuzda, dünya standartlarında bir Wing Chun organizasyonunun da bir parçası olacaksınız. Tüm dünyada “Wing Chun Ansiklopedisi” olarak tanınan Büyük Usta Dai Sifu Sergio Iadarola’dan bu eşsiz sanatı öğrenebileceksiniz.